logo
*
header
8 komorový profilový systém
V krídlach nových okien z 8-komorových profilov je sklo pevne zlepené s krídlom.

Stavebná hĺbka 80 mm a počet komôr v krídle umožňujú zlepšiť tepelnú aj zvukovú izoláciu a zachovať pevnosť celej konštrukcie bez potreby oceľovej výstuže. Okná sú tak ľahšie, bezpečnejšie, nedochádza k odťahovaniu profilu od skla.
Pri rozbití skla je možná jeho výmena bez poškodenia tesnenia.

Zvyšuje sa odolnosť okna proti vlámaniu vďaka pevnému spojeniu skla po celom obvode(tabuľa skla sa nedá z krídla vytlačiť von, ani v prípade vypáčenia zasklievacej lišty).

Okná z 8-komorového systému sú vhodné pre pre nízkoenergetické a pasívne domy.

profilový systém ALUPLAST ID 8000

  vynikajúca tepelná izolácia (so špeciálnym izolačným trojsklom koeficient prechodu tepla celého okna
   Uw = 0,78 W/m2K)

  stredové tesnenie výrazne zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna, chráni kovanie pred vplyvmi počasia a    zabezpečuje vysokú vodotesnosť - profil odoláva zatekaniu až do 2100 Pa (zastaralé ale i stále používané lacné    profily bez stredového tesnenia odolávajú zatekaniu len do 600 Pa)

  podkladový 5-komorový profil s tesnením na ukotvenie vonkajšieho a vnútorného parapetu (kritické miesto pre    vznik tepelných mostov pri menejkomorových profiloch)

  farebnosť profilov možno upraviť striekaním podľa farebnej škály RAL alebo laminovaním fóliami s vernou imitáciou    dreveného povrchu alebo materiálu s jemnou plastickou štruktúrou, ktoré sú odolné proti UV žiareniu