logo
*
header
Parapety - vonkajšie a vnútorné

Parapety

Vonkajšie hlíníkové parapety

Vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okien Vášho domu:

  * ťahaný hliníkový profil upravený farebne striekaním alebo eloxovaním
  * najmenšia tepelná rozťažnosť
  * dlhodobá trvanlivosť
  * odolonosť voči vplyvom počasia
  * robustnosť - hĺbka Al plechu od 1,5 do 3mm podľa šírky parapety
  * praktické zakončenie s úpravou pre vonkajšiu omietku
Vnútorné parapety

Dizajn a individuálny štýl bývania má v súčasnosti stále väčší význam. Interiérové parapety s povrchovou úpravou vo farbách dreva alebo s derkoom mramoru dodajú Vášmu bývaniu výraz jedinečnosti.

Parapety MAX sú vyrábané z dvoch kusov lisovanej drevotriesky - doska a čela parapetu - s jemnými zaoblenými hranami. Spoj dosiek je ukrytý pod tenkou vrstvou laminovaného povrchu.

Parapety Werzalit vďaka svojim vlastnostiam a výhodnej cene sú žiadané najčastejšie. Sú ideálnym riešením ako pre novostavby, tak aj pre rekonštrukcie.

Jadro dosky je z prírodne navoskovaného dreva, ktoré spolu s vysokokvalitnými živicami je zušľachťované patentovanou vysokotlakovou metódou na robustné drevené výlisky. Dosky sú bez škár, lisované z jedného kusu do formy. Tým získavajú vysokú hustotou a prevnosť v tlaku.

Jadro a vrstvy sú spolu nerozlučne spojené. Povrch je odolný voči úderu, poškriabaniu a oteru, vzdoruje vode a všetkým v domácnosti používaným kyselinám a lúhom. Parapetné dosky sa dodávajú v šírkach od 10 do 60 cm a do dĺžky až 5,5 m.