logo
*
header
Sklá

Sklá pre všetky prípady

Izolačné sklá sú zložené z dvoch alebo troch tabúľ skla v hrúbkach a druhoch podľa nárokov na úžitkové vlastnosti. Kombinácie skiel umožňujú zvýrazniť prednosti rôznych typov skiel a vyhovieť rôznym požiadavkám.

Tepelnoizolačné sklo

je sklo s pokovenou vrstvou, ktorá poskytuje vysokú tepelnú ochranu. Odráža infračervené žiarenie a tým udržuje teplo v miestnosti. Zmenšuje straty tepla a výrazne znižuje spotrebu energie na kúrenie. Porovnanie vlastností rôznych typov zasklenia ukazuje, prečo v našich oknách používame najmodernejšie izolačné sklá. Sklá Planitherm Futur zabránia i nepríjemnému sálaniu chladu z okien v zimnou období a zvýšia tak tepelnú pohodu v interiéri.

Bezpečnostné sklá

vyrábané plošným spojením dvoch alebo viacerých vrstiev skiel alebo špeciálnych fólií s vysokou pevnosťou a elastíciou slúžia na ocrhanu proti vniknutiu do objeku.

Reflexné, protislnečné sklá

tvoria účinnú ochranu proti slnečnému žiareniu. Tenkou transparentnou vrstvou oxidov kovou alebo koncentráciou pigmentu vo farebných fóliách medzi vrstvami skla je možné regulovať slnečnú energiu.

Sklá s okrasnými a bezpečnostnými mriežkami

medzi vrstvami skla v rôznych tvaroch a hrúbkach slúźia na úpravu
vzhľadu okien a zvýšenie bezpečnosti.

Okrasné ornamentové sklá

z farebných alebo čírych skiel s plastickou povrchovou štruktúrou slúžia
pre obmedzeni priehľadnosti v deliacich sklených priečkach a pod.