logo
*
header
Tieniaca technika - rolety, žalúzie

Tieniaca technika

Rolety

Rolety Slovaktual majú príjemný vzhľad a vyznačujú sa ľahkým chodom a jednoduchým ovládaním. Podľa požadovaného komfortu ovládania sa môžete rozhodnúť pre ľahké mechanické ovládanie pomocou kľuky alebo elektrické so servomotorom. Plochu rolety tvoria spájané lamely v bielej, šedej, alebo béžovej farbe z komôrkového plastu alebo hliníkových profilov s penovým vnútrom. Vodiace lišty a roletové kastilky môžu byť farebne upravené podľa vzorkovníka RAL alebo laminované fóliami Renolit.

Nadokenná plastová roleta

predstavuje najjednoduchší a veľmi pohodlný systém zabudovania - montuje sa súčastne s oknom. Vodiace lišty a kastlík sú plastové, lamely môžu byť plastové alebo hliníkové. Používa sa hlavne pri výmene starých okien - z interiéru je kastlík viditeľný, z exteriéru je možné ho čiastočne prekryť omietkou.

Predokenná zaomietacia roleta

je najčastejšie používaná. Roleta sa zabuduje pred okno, nevznikajú tak tepelné mosty a po omietnutí kastlík rolety nie je viditeľný ani z vonkajšej ani z vnútornej strany. Preklad nad oknom sa musí urobiť s odstupom z vonkajšej strany. Veľkosť kastlíka a rozmery odstupu v preklade závisia od veľkosti okna, preto odporúčame konzultovať úpravu prekladu nad oknom už v čase prípravy stavby.

Predokenná roleta

sa používa menej, môže sa namontovať aj po osadení okna. Roletový kastlík je zvonku viditeľný. Vodiace lišty, kastlík a lamely sú hlíníkové.

Žalúzie

žalúzie sa stali uź štandardným vybavením okenných otvorov. Chránia pred nežiadúcimi pohľadmi z ulice a zabraňujú prehrievaniu miesnosti slnečnými lúčmi v letných mesiacoch. Prispievajú aj ak znižovaniu nákladov na bývanie, pretože k vychladeniu miestnosti je potrebný až 3-násobok energie ako na vykúrenie miestnosti. Lamely žalúzií sú z hliníkových ťahaných profilov. Jednoduché ovládanie je zebezpečené guličkovou retiazkou, ktorá slúźi k natáčaniu lamiel i vyťahovaniu a spúšťaniu žalúzie. Ovládací mechanizmus je chránený hliníkovou lištou.

Sieťky proti hmyzu

Ich jednoduchá montáž a konštrukcia je neporovnateľná s úžitkovou hodnotou, ktorou prispejú k pohodliu bývania ako ochrana pred lietajúcim hmyzom, hlavne počas príjemných letných večerov. Používajú sa buď v pevnom ráme s jednoduchou demontážou na zimné mesiace alebo ako štahovacie sieťky, ktorých navíjací mechanizmus je súčasťou roletového kastlíku.